Haber

DP’li İlay Aksoy, İçişleri Bakanı’nı uyuşturucu operasyonları ihbar hattına çağırdı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkan Yardımcısı İlay Aksoy, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyonlar için ihbar hattı kurulması çağrısında bulundu.

İçişleri Bakanlığı’nın uyuşturucu kaçakçılarına yönelik operasyonları devam ederken, DP’li İlay Aksoy’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Aksoy, bugün X hesabından yaptığı paylaşımda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’yı etiketleyerek vatandaşların da ihbarda bulunabileceği bir ihbar hattı kurulması gerektiğine dikkat çekti.

“HÜCRESEL EV OLARAK KİRALANAN EVLER RAPORLANABİLİR”

İlay Aksoy’un açıklaması şöyle:

“Sevgili Ali Yerlikaya; bir nevi ‘tedarik zinciri’ takip etmek çok önemli ama vatandaşlarımızın da bu sürece dahil edilmesi gerekiyor. 23 Nisan bizim Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği milli bayramımızdır. Meğerse o Bu kaçaklar en çok çocuklarımızın geleceğini tehlikeye atıyor. Benim teklifim şu: ‘234’e ihbar hattı kurun ki vatandaşlarımız kendi binalarında hücre konut olarak kiraladıkları evleri size bildirsinler. Bu sorun her zaman sadece polislerimizin üstün çabalarıyla değil, kamuoyunun da desteğiyle çözülüyor. Operasyonlarda görev alan ve başarılı sonuçlar elde eden tüm Emniyet Genel Müdürlüğü çalışanlarını canı gönülden kutluyorum.”

haber-karasu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu