Ekonomi

Applied DNA ve Alphazyme enzim üretiminin ölçeğini büyütme konusunda ortak

STONY BROOK, NY – PCR tabanlı DNA üretiminde uzmanlaşmış bir biyoteknoloji firması olan Applied DNA Sciences, Inc. (NASDAQ:APDN), mRNA terapötiklerinde kullanılan önemli bir enzimin üretim kapasitesini artırmak için enzim üreticisi Alphazyme LLC ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Bugün açıklanan anlaşma, şirketin mRNA üretimine yönelik Linea™ IVT platformunun temel bir bileşeni olan Applied DNA’nın tescilli Linea™ RNA polimerazının (RNAP) üretiminin ölçeklendirilmesine odaklanıyor.

Linea IVT platformu, geleneksel yöntemlere kıyasla daha yüksek verim ve daha az kontaminasyon sunarak mRNA üretimini kolaylaştırmak üzere tasarlanmıştır. Applied DNA, araştırma ölçeğinden ticari ölçekli üretime geçerek, Linea RNAP için artan talebi karşılamayı ve şirketin Linea DNA IVT şablonları için planlanan İyi Üretim Uygulaması (GMP) yeteneklerini başlatmasıyla aynı zamana denk gelmeyi hedefliyor.

Applied DNA’nın başkanı ve CEO’su Dr. James A. Hayward, şirketin Linea IVT platformuna artan ilgiden yararlanma stratejisi için ticari ölçekli Linea RNAP üretiminin önemini vurguladı. Alphazyme’in enzim üretimindeki uzmanlığının bu ölçek büyütme sürecinde etkili olması bekleniyor.

Alphazyme Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Chad Decker, mRNA üretimini desteklemek için yüksek kaliteli enzim üretimini ilerletme konusundaki ortak hedeflerini vurgulayarak ortaklıktan duydukları heyecanı dile getirdi.

Applied DNA’nın Linea DNA platformu, ölçeklenebilir ve çok çeşitli DNA yapıları üretebilen hücresiz DNA üretim kabiliyetiyle biliniyor. Alphazyme ile yapılan işbirliği, Applied DNA’nın nükleik asit bazlı terapötikler pazarına doğru genişlemesiyle uyumlu olarak Linea RNAP üretimini geliştirecek.

Bu ortaklık duyurusu bir basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

habergoynucek.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu